Follow Us On

Hakkımızda

Engelsiz Kariyer Zirvesi

Türkiye’nin ulusal engelli istihdamı danışmanlık ajansı Engelsizkariyer.com, alanında 27 yıllık deneyim ve birikimleri ile “Erişilebilirlik” teması ile Engelsiz Kariyer Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Ülkemizde ilk kez “Erişilebilirlik” teması ile “Engelsiz Kariyer Zirvesi” düzenleyeceğiz. Zirve ile İK’da kapsayıcılık ve erişilebilirlik kavramlarının önemini iş dünyasına kazandırmak ve ilham kaynağı olarak değişimin bir parçası olmayı amaçlıyoruz.

Zirvemizin önemini ortaya koyan konu ise engellilerin, istihdamda İK/işverenler tarafından erişilebilirlik düzenlemelerine ihtiyaç duyulması durumunda işe alınmayarak ayrımcılık ile karşı karşıya kalması. İK’cılar kendi çalışma koşullarına (mimari, teknoloji, dijital vb. gibi) en uygun olan adayları seçerek alırken diğer taraftan çalışan bağlılığı, verimlilik, devamlılık ve katma değer sağlayacak engelli yetenekleri ne yazık ki kaçırabiliyorlar. Oysa kolaylaştırıcı destek teknolojileri ile engellilerin, erişilebilir her türlü çözümler iş dünyasında ve her alanda yetenekleri ile sürdürülebilir başarılara imza attıklarını görebiliyoruz.

Online gerçekleşecek zirvemizde kapsayıcılık ve erişilebilirliğin iş hayatında engelliler için önemini vurgulayarak işverenlerin engelli yeteneklere yaptıkları veya yapacakları yatırımlarla çeşitlilik yönetiminde nasıl yüksek katma değerler sağladığına tanıklık edeceğiz.

Engelsiz Kariyer Zirvesi, Engelsizkariyer.com’un dünyanın önde gelen firmaları ve uzmanlarından oluşan iş ortakları ile ülkemizde ilk kez kapsayıcı politikaların iş dünyasında benimsenmesini hedefliyor.

Sektörün öncü firmaları ve binlerce profesyoneli buluşturan zirve, engelliler için çalışma hayatını daha kapsayıcı hale getirmek için erişilebilirlik ilkelerini yayma tutkumuzu, erişilebilirlik yaklaşımlarını, yeni uygulamaları konunun uzmanları ve dünyaca ünlü konuşmacılarla birlikte işliyor.

İş dünyasının profesyonellerine, insan kaynakları ve yönetim alanında erişilebilir yeni bakış açıları kazandıran Engelsiz Kariyer Zirvesi, firmalara küresel iş dünyasıyla kapsayıcı hareket etmeleri ve kendi kurumsal hedeflerine ulaşmaları konusunda ışık tutan içerikler sağlıyor.

Dünyanın farklı noktalarından profesyonelleri bir araya getiren, uluslararası başarılı uygulamaların paylaşılmasına imkan veren, katılımcılara yaşanmamış deneyimlerle tanışma ve benzersiz fırsatlar sunan Engelsiz Kariyer Zirvesi, takip edilen konuları işlemenin ötesinde dünyanın takip ettiği bir vizyonu ortaya koyan eşsiz bir değişim ve dönüşüm imkanları sağlıyor.