Follow Us On

Hasibe Kızıltaş

Engelsizkariyer.com Genel Müdürü, TR
Hasibe Kızıltaş

Hakkında

1981 yılında Trabzon’da doğdu. Kızıltaş’ın, ilk kariyer yolculuğu köklü geçmişi olanuluslararası bir Japon firması Sumitomo’da 6 yıl dış ticaret bölümünde görev aldı. 2008 yılında Türkiye’nin ilk engelliler insan kaynakları ve kariyer portalı Engelsizkariyer.com kurucu ortağı ve genel müdürü olarak sosyal girişimci oldu.

Kapsayıcı Engelli İstihdam Uzmanı Hasibe Kızıltaş, 2002 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Büro Yönetimi, 2007 yılında Anadolu Ünivesitesi İşletme Fakültesi mezunu. Şuanda ise eğitimini İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde devam ediyor. Ülkemizi dünyada başarı ile temsil eden Engelsizkariyer.com projesi ile (TOYP) Türkiye ve dünya 1.cisi olarak ödülünü Brazilya’da düzenlenen ödül töreninde aldı. Ardından JCI ve ICC-WCF nin 2014 yılı Nobel Barış ödüllerinde aday gösterildi.  2017’ de İnnovatif Proje ödülünü Avusturya Zero Projectekibinden aldı. Mehmet Kızıltaş’ın kaleminden ‘Engellilerle 360 Derece İletişim’ adlı kitabın danışmanlığını yaptı. Makale ve köşe yazarlığı yapan Kızıltaş, engelliler, çocuklar, kadınlar ve yaşlılarla ilgili bir çok çalışma ve projede yer almaya devam ediyor.
Bilişimin engelliler için biçilmiş bir kaftan olduğuna inanan Kızıltaş, engellilerin bilişim ile iş dünyasında istedikleri yere rahatlıkla gelebileceğine inanıyor. Türkiye’nin ilk engelli yazılımcı meslek edindirme kursları ile sektöre aday yetiştirilmesinde destekveriyor.

Bireysel sorumluluğun toplumun medeniyetleşmesinde önemli bir rol olduğunusavunan kadın girişimci Kızıltaş, sosyal sorumluluk çalışmalarının yanısıra ayrıca eğitimci olarak da görev yapıyor.